10 درمان ساده برای گوش درد
SuperUser Account

10 درمان ساده برای گوش درد

نوشته شده توسط  Brandon May

با اینکه گوش درد آزاردهنده است، اما معمولا نشانه ی یک بیماری حاد نیست. گوش درد دارای علل متعدد و  قابل درمان با راه های متفاوت است.

داروهای خانگی تهیه شده از مواد طبیعی تا حدودی می توانند باعث تسکین درد شوند. بااین حال، هیچ شواهد علمی دال بر  بهتر بودن آنها نسبت به داروهای غیر تجویزی وجود ندارد.

اگر عفونت گوش دلیل درد باشد، بهتر است به جای تمرکز بر علائم منشا درد را مورد هدف قرار دهیم.

گوش درد چیست؟

گوش درد با سطوح مختلفی از درد در گوش داخلی مشخص می شود. گوش درد اغلب با یک عفونت باکتریایی یا ویروسی، حرکت آن به نقاط عمیق تر گوش، و یا ایجاد توده وکس اتفاق می افتد.

بهتر است اگر گوش درد بیش از 24 ساعت طول کشید، به پزشک مراجعه کنید. در صورت وجود مشکلی اساسی آنها می توانند آنرا تشخیص دهند.

گوش درد اغلب می تواند نشانه ای از شرایط وخیم تری باشد. این شرایط شامل :

·         گوش شناگران: این وضعیت زمانی رخ می دهد که گوش معمولا بدیلی شنا، در معرض رطوبت بیش از اندازه قرار بگیرد. اگر گوش برای مدت طولانی مرطوب بماند، خطر رشد باکتری ها در گوش افزایش می یابد. در نتیجه عفونت باکتریایی، می تواند به گوش شناگر هدایت شود.

·         تورم غدد لنفاوی: غدد لنفاوی بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن هستند. گاهی بروز عفونت، باعث تورم این غدد می شود. بدلیل وجود غدد لنفاوی پشت ناحیه گوش، تورم آنها ممکن است باعث گوش درد شوند.

·         عفونت دستگاه تنفسی فوقانی: یکی از شایع ترین عفونت های ویروسی است که باعث سرفه، عطسه و گاهی گوش درد نیز می شود.

·         سردرد: افزایش فشار در سر در نتیجه درد می تواند باعث گوش درد شود.

 

10 راه حل برای گوش درد

حتی اگر گوش درد بدلیل مشکلی حاد باشد، می توان درد را با هردو روش طبیعی و پزشکی کاهش داد. در این متن 10 راه حل برای کاهش درد گوش ارئه می گردد.

1.       بسته یخ

قرار دادن یک کیسه یخ، کیسه سرد و یا پارچه مرطوب بر روی گوش به مدت 20 دقیقه ممکن است به بی حس کردن درد و کاهش هرگونه التهاب بالقوه کمک کند.

2.     سیر

سیر به عنوان درمانی طبیعی برای گوش درد هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. گفته می شود آلیسین، از ترکیبات موجود در سیر، در مبارزه با عفونت های باکتریایی ایجاد کننده گوش درد مفید می باشد.

برخی براین باورند که خوردن سیر خام به کاهش درد گوش کمک می کند. هرچند، بدلیل آنکه ممکن است خوردن سیر با مصرف آنتی بیوتیک ها تداخل داشته باشد، باید حتما با توصیه های پزشکی مصرف شوند. همچنین گفته می شود که سیر یک مسکن درد طبیعی است.

3.    پدهای گرمایشی

قراردادن یک پد گرمایی یا پارچه گرم بر روی گوش به مدت 20 دقیقه در تسکین موقت درد مفید است. در حالی که دماهای پایین می توانند به بی حس کردن درد و کاهش عفونت کمک کنند، پدهای گرمایشی می توانند باعث شل شدن عضلات و کمک به بهبود جریان خون شوند.

4.     قطره گوش

درمان های غیر تجویزی برای بعضی افراد، خصوصا افرادی که روش های طبیعی را قبلا امتحان کرده اند، احتمالا مفید است. بسیاری از داروهای غیر تجویزی توسط افرادی که پرده گوش آنها پاره شده است، نباید استفاده شوند. بعضی از افراد نیز ممکن است برای حصول اطمینان نیاز به بررسی با پزشک خود داشته باشند.

5.     مسکن درد

مسکن های درد مانند ایبوبروفن می توانند در کنترل گوش کمک کنند. این داروها نباید برای پنهان کردن درد استفاده شوند، خصوصا زمانی که گوش درد بدلیل بیماری حادی باشد.

6.     خوابیدن در حالت نشسته

خوابیدن در حالت نشسته اغلب برای کمک به کاهش فشار ایجاد شده در گوش توصیه می شود.

7.    جویدن آدامس

اگر گوش درد در حین یا بعد از سفر هوایی یا حرکت به ارتفاعات بالاتر اتفاق افتد، جویدن آدامس می تواند به "بازشدن" گوش و کاهش فشار کمک کند.

8.    پرت کردن حواس

یکی از بهترین روش ها برای کاهش احساس درد، بخصوص در کودکان، پرت کردن حواس از درد است. بازی، تلویزیون، یا ورزش کردن می تواند در کاهش توجه به گوش درد کمک کند.

9.     فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از راه های جایگزین در درمان گوش درد است. فیزیوتراپی به دنبال کاهش درد و بیماری از طریق کار برروی عضلات و استخوان ها می باشد. اگر گوش درد بدلیل انحراف استخوان بالایی گردن ایجاد شدهخ باشد، فیزیوتراپ می تواند با برگرداندن این استخوان ها در جای خود، به کاهش گوش درد کمک کند.

10. Myringotomy (لوله گوش)

عفونت های طولانی مدت اغلب با Myringotomy درمان می شوند. در این روش با ایجاد یک برش از طریق جراحی، لوله های مخصوصی را در گوش تعبیه و به تخیله مایعات و کاهش فشار در گوش کمک می کنند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پدضد سرگیجه کلیک کنید.

مطلب قبلی آلزایمر – ایجاد شده توسط پروتئین ها، می تواند با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کاهش یابد.
مطلب بعدی زنجبیل
Print
10370 رتبه بندی این مطلب:
3/8

2 نظر در مطلب "10 درمان ساده برای گوش درد" ثبت شده است

Avatar image

هادی موسوی

به نظرمن عالیه این،راه های مختلف


Avatar image

write essay

I do follow your web log for sharing such distinctive contents. a decent article may be a inventive talent of a author. You have got addressed your thought and creativeness in your article during a well organized manner.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

دی ان ان